Trampolíny

Trampolínky používám bez zábradlí, tedy bez opěry. Důvod je jediný. Ve chvíli, kdy jste unaveni, visíte na opěradle a jediný sval, který se namáhá je přední stehenní, záda jsou zhroucená o zpevňování ani řeči, což není cílem hodiny. Pokud musíme spoléhat jen na pevnost těla, posilujeme aktivně celou hodinu, a to především svaly zádové a hluboké břišní. Cvičení se skládá z velmi lehkých poskoků a pérovací chůze proto, abychom co nejvíce spalovali. Velmi efektivně dochází ke zpevnění dna pánevního. Zároveň  posilujeme. Trampolínky kombinuji s různými posilovacími pomůckami pro zvýšení výsledného efektu a pro různobarevnost jednotlivých hodin.Každá hodina je jiná. Trampošky lze kombinovat s kruháčem, trx, bosou.... je nekonečné množství kombinací. Skáčeme bez bot, pro lepší cit a menší záběr nohou.

Bosu

Mnoho z těch, kdo přišli na bosu poprvé řeklo, že už nikdy víc. Mnoho z nich se už ale bez tohoto cvičení neobejde. Cvičení na balanční podložce je efektivní pro hýždě a stehna, ale především je to výtečné kardio cvičení, při kterém celou dobu zpevňujete hluboký střed těla. Balanční podložka je skvělá k posilování koleních vazů i vazů kotníků, proto je využívána jako pomůcka rehabilitační. V tělocvičně je k dispozici i podložka nízká, pro ty, co přijdou poprvé, nebo pro ty, co chtějí začít s méně náročnou variantou. Bosu jsme prodloužili na 1,5 hod, abych se mohla náležitě věnovat dodatečně vašim stehýnkům a hlavně hýždím. Závěrečné protažení je naprosto nutné, protože víte, že platí, posiluje dobře jen protažený sval. Na bosách v tempu jsme 60min. , někdy 50, to podle toho, jaké posilování následuje.Mokré tričko je zárukou, zvyšování fyzičky ještě větší.

 

Tukožroutká hodina

Za pomocí rozličných fitness pomůcek útočíme v různém tempu bez závratné choreografie na tukové buňky. Samozřejmě pro toho, kdo začíná, bude hodina náročnější, ale je jen na vás, kdy se rozhodnete opravdu začít! Od toho jsem v tělocvičně já, abych vám eventuelně do začátku nabídla lehčí variantu některého cviku, pokud z jakýchkoli důvodů nebude pro vás vhodný. Hodina je vždy jiná. Nikdy dopředu nevíte, s čím budeme cvičit, to je to, co nás baví.

                              

                                                        BUMERANG

Tato posilovací hodina , která bude zkombinovaná z podložkami flowtonic, což je vysoce efektivní posilovací metoda, bude opravdu velmi intenzivním posilováním. Zde více než kde jinde platí, buď chceme posilovat nebo si na posilování jen hrát. Posilování bolí, sval, který bolí, ten sílí, toto vše nabízí BUMERANG. Jak velkou silou bumerang hodíš, tak rychle se ti vrátí. A to myslím totálně vystihuje mou představu o posilování. Jakou sílu je ochoten člověk do posilování dát, tak rychle se mu výsledky vrátí. Myslím tím i sílu ducha, jelikož jít s tím, že víme, že druhý nebo další den nás bude lecos bolet, je odvážné. Máme-li motivaci, pak je to jasné. Čas, který si pro sebe ukradnete je pro mne tak vzácný, že ho chci maximálně využít.Vkládám do hodin trvajících 90minut, zejména pondělní blox od 20.00.

                                           

                                                      BLAGULÁŠ

Určitá skupina mých cvičenců začala používat tento výraz pro hodiny, které jsou určeny všem, které zahrnují od každého stylu kousek tak, aby náplň vyhovovala všem a nebyla na obtíž nikomu. Vždy jde o jediné, spálit co nejvíce kalorií v tempu, které ke konci zavání posilováním fyzičky, dotknout se některých ožehavých témat jako jsou vnitřnístehna, spodní strana paží neboli triceps plandavý, hýždě a bříško. Takto jsou hodiny postaveny, aby nic z toho nepřišlo nazmar. Hodinu vedu  k přežití a jako vždy, k dobrému pocitu ze sebe sama. Byť je to vítězství nad pravou a levou hemisférou, tedy zapojení rukou nohou. Ono je to kumšt, co si budeme povídat. Hodiny se nenahrávají ani pro TV NOVA borec na konec, ani pro živé vysílání Eurosportu, tudíž vám může být srdečně jedno, jestli vám to vychází podle mne nebo ne. Hlavní je, že se hýbeme. Myslím, že blagulášem je v podstatě každá rozvrhová hodina, jelikož každý cvičební styl cvičíme tak trošku jinak.

                                                 HARMONIE

Jak název napovídá, je jasné o co jde. Žádné přetížení jedné svalové skupiny nad druhou. Souhra pohybu a dechu, jež vede k ozdravným pocitům pro celé tělo. To, že cvičíme v klidu a bez obřích zátěží neznamená, že neposilujeme, či že se v tělocvičně válíme jen proto, že se nám nechce žehlit. Souhra těla s uvolněnou psychikou dělá zázraky. Protažení, které je nedílnou součástí těchto trsů cviků je blahodárné osvěžení pro naše sedící, chvátající a nic nestíhající těla.Tedy kombinovat pilates, jogu je něco tak přirozeného, jako to, že když se cítíte totálně unavená a vyčerpaná , že právě proto přijdete na hodinu HARMONII

                                                        BLOX

Zkratka znamená Blagy omlazující box. Tedy opět je to o mém pohledu na fitbox. U stojacích boxovacích pytlů se snažíme vydat co to jde. Nesmírnou výhodou bloxu je, že je pro všechny věkové skupiny, pro všechny druhy postav, tedy i pro ty nad velikost 34, choreografie, kterou se vm snažím vnutit je opravdu jednoduchá. Musíme tam vložit nějakou omáčku k těm několika úderům a kopům, které nám tak pomáhají spalovat. Je čistě na vás, jakou silou se snažíte pytel udolat, ale o sílu nejde, efektivní je střídání rukou a nohou, podřepů a výpadů a to všem v určitém tempu. Ve chvíli, kdy se začnete cítit lépe, cítíte se i mladší, to je celé. Zjednodušeně si řekněme, že je to poskakování okolo pytle, přičemž semo támo do něj kopneme nebo ho praštíme. S aerobními kroky je to pořád stejné. Tudíž nejde jen to, co nezkoušíme opakovaně. Řidičák obnáší více jízd než jednu, přesto toabsolvujeme, co proboha bez auta? Několikrát jsme něco připálily nebo přesolily, chce to více pokusů a informací nebo snad přestaneme vařit? Pokud jsme obarvily prádlo, znamená to, že si něco ušijeme z igelitových tašek Globusu, aby se malér neopakoval? A tak to berte s jakými -koli kroky, v jakých -koli hodinách. Jen opakováním se z nás stanou ostřílené cvičenky. A co řeknou ostatní???? U nás v tělocvičně je obdivován každý, kdo vytrvá a cvičí a zkouší a bojuje. A kdo má jiný pohled na věc, zpravidla podruhé nepřijde.

Jiný pohled na cvičení! Zvládneme to…?


Prosím, neřešte, která hodina je pro začátečníky, která není. Od toho je instruktor, aby vám pomohl zvládnout jakoukoli lekci. Pokud opravdu chcete začít cvičit, zkrátka skočte do vody! Je třeba hodiny vyzkoušet a zkusit na vlastní kůži, co vám vyhovuje. Přijďte se přesvědčit, že cvičení může bavit.


Zumba Fitness

Zumba fitness znamená, že jsou do lekce vkládány posilovací bloky, které jsou zaměřeny na hýždě a bříško, či s činkami, na ruce.
KAŽDOU HODINU JE NOVÁ SESTAVA!!! Proto jsou zbytečné obavy, že pouze vy z celého osazenstva nebudete vědět, která bije.
Zumba je skvělé redukční cvičení, které zapojí veškeré svaly vašeho těla.Zumba pro začátečníky se liší pouze jednodušší choreografií. Tempo, jež slouží k likvidaci tuků, zůstává.


 Blox

Rozuměj: Blagy omlazující box. Za pomocí boxovacího stojanu dokážeme za hodinu spálit i 1200kcal. Jedná se o několik úderů a kopů, které se váží do určité choreografie. Tedy nebušíme do pytle hodinu jak smyslu zbavené, ale jakoby za pomocí úderů a kopů tančíme okolo pytle do absolutního vyčištění mysli. Každý zvládne tuto hodinu, vhodné i pro cvičence s nadváhou, jelikož jde spíše o kroky než poskoky a když, tak lehoučké a na špičkách.


Proč omlazovací box?

Protože věk je jen číslo, ostatní je psychická pohoda, vše je v hlavě. Jakmile se budeme cítit skvěle, bude nás tak vnímat i okolí. Chci vám toto cvičení nabídnout takovou formou, abyste si ho zamilovali. Bloxovat budeme   speciálními bandážemi, které jsou k dostání v tělocvičně. 1ks – 150 Kč.

Kontakt

Blaga Šimkovská
Tel. 777 601 718
info@bfitness.cz
blagasimkovska@seznam.cz

Nová Ves 174
Praha - Východ

oddělovník

Odběr aktualit

Pokud chcete být informováni o našich speciálních akcích a jiných novinkách ze světa fitness neváhejte a vyplňte zde svůj email.

Copyrights 2012 | Bfitness.cz
Tvorba www na míru: Milan Knop